Miss Studentka 2013/2014

O soutěži

Miss Studentka je celorepubliková soutěž studentek o titul Miss českého studentstva – Miss Studentka České republiky. Soutěže se mohou účastnit všechny studentky denní nebo dálkové formy studia jakékoliv školy (vysoké, vyšší odborné nebo střední). Vítězka soutěže získává právo nosit titul královny českých studentek „Miss českého studentstva“ pro daný školní/akademický rok.

Kontakty

T. Melišová
ředitelka soutěže
t.melisova[zavináč]missstudentka.cz

Podívejte se na Facebook stránky MissStudentka.cz zde.

Soutěžní kola

Soutěž Miss Studentka probíhá v několika kolech.

Lokální kolo probíhá na internetových stránkách Miss dané školy. Zde probíhá registrace dívek, spočívající ve vyplnění přihlašovacího formuláře a zodpovězení několika otázek, včetně zaslání soutěžních fotografií. Profil dívky je po kontrole zadaných údajů zveřejněn na internetových stránkách soutěže a otevřen hlasování veřejnosti. Lokální kolo může mít buď jen internetové finále, nebo i fyzické (dle rozhodnutí pořadatelů daného lokálního kola), ve kterém jsou vyhlášeny vítězky daného kola. Soutěžící v lokálních kolech následně postupují do národního kola. Detaily k lokálním kolům vždy na webových stránkách daného lokálního kola.

Národní kolo – nominační část, probíhá na internetových stránkách www.MissStudentka.cz. Zde již neprobíhá registrace dívek (tato probíhá na lokální úrovní), ale zde probíhá jen hlasování veřejnosti. 40 soutěžících s nejvíce hlasy (nominacemi) od veřejnosti postupuje do castingu, ve kterém se rozhodne o postupu do národního finálového kola.

Národního finálového kola se zúčastní 12 dívek dle výsledku castingu. Finálové kolo je součástí konference České studentské unie. Ve finálovém kole budou na základě hlasování poroty, která bude sestavena z řad pořadetelů a partnerů, vyhlášeny Miss na prvních třech místech soutěže Miss Studentka České republiky – Miss českého studentstva pro rok 2013/2014.

Termíny

Termíny jsou uvedeny v sekci Pravidla.

Ceny pro vítězky

V soutěži Miss Studentka si tři finalistky rozdělí 10 000 Kč.

Miss Studentka obdrží 5 000 Kč, První Vicemiss 3 000 Kč a Druhá Vicemiss 2 000 Kč. Ceny do soutěže Miss Studentka také věnují partneři soutěže. Seznam partnerů bude průběžně zveřejňován na těchto internetových stránkách společně s logem partnera.

Finálové kolo – slavnostní vyhlášení vítězek

Soutěž je zakončena slavnostním vyhlášením výsledků soutěže na konci finálového kola (večera).

Program finálového kola (hodnocené disciplíny): představení soutěžících s odpověďmi na otázky publika a předsedy poroty, promenáda v plavkách, volná disciplína, promenáda ve večerních šatech .

Dívky Miss Studentka

Další soutěžící Další soutěžící